Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 29, 2024, 04:06:45 μμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 1 δραχμή 1868  (Αναγνώστηκε 2675 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
johnmak
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1068



Προφίλ
« στις: Νοέμβριος 25, 2013, 07:24:29 μμ »

Την δραχμούλα αυτή την έχω στη συλλογή μου κοντά 5 έτη, είναι μία σχεδόν xf, τίποτα το ιδιαίτερο από πλευρά αξίας άλλα όταν θέλουμε να πούμε ότι ένα νόμισμα δεν έχει καθαριστεί ίσως ποτέ του μάλλον κάπως έτσι πρέπει να δείχνει Χαμόγελο


Καταγράφηκε
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2793


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Νοέμβριος 25, 2013, 07:34:28 μμ »

Γιάννη κατα την ταπεινη μου αποψη, ασημι , ειτε νομισμα , ειτε καδενα , ειτε εκκλησιαστικη εικονα, απο την στιγμή που εχει αγγιχτει , όπως το δικό σου που ειναι κυκλοφορημενο, θε πρεπει (νομίζω) μετα απο 150 χρονια ναναι μαυρο.

Πριν κατι μερες πηρα κατι ασημια της μανας μου και τα ετριβα με τα βρωμοχερα μου επιτηδες και τα μαυρισα σε 2 λεπτα με το ρολόι!!!! μετα τα πέρασα απο το ντιπ και τακανα μπριλα.
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
xmac
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Νοέμβριος 25, 2013, 07:38:06 μμ »

Αξιοπρεπής δραχμή και το δεν έχει καμμιά αξία είναι μια κουβέντα...
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Νοέμβριος 25, 2013, 07:40:13 μμ »

Ειναι τελεια η δραχμουλα εγω δεν την εχω καθολου...συμφωνω στα περι καθαρισμου μαζι σου
Καταγράφηκε
johnmak
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1068



Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Νοέμβριος 25, 2013, 07:41:24 μμ »

Συνάδελφε πως τα πας; επιβιώνεις ακόμα; τον ατελείωτο έχουν οι δουλειές ακόμα δεν κατάφερα να ξεφύγω λίγο από το γραφείο Λύπη Βασίλη νομίζω ότι εντάξει μαύρισε από την χρήση, όμως όπως βλέπεις υπάρχει από κάτω γκρίζο και το μαύρισμα φαίνεται να έχει γίνει σαν φυσική διαδικασία. Τώρα μπορεί να κάνω και λάθος άλλα κάτι rainbow πατίνες που βλέπω, σε σχέση με αυτό... ε καμία σχέση. Μαύρισε τότε και παράμεινε μαύρο χωρίς να μπει κανείς στην διαδικασία να το ομορφύνει καθαρίζοντάς το, οπότε έχουμε την πατίνα του χρόνου.

Άσχετο, άλλα επειδή μου τα χουν πρήξει αυτό το 3% για την μεταβίβαση ακινήτων ψηφίστηκε ή είναι για να ψηφιστεί;
Καταγράφηκε
asimako
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2487

''Πάντων χρημάτων μέτρον Άνθρωπος''


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Νοέμβριος 26, 2013, 11:01:55 πμ »

Γιάννη όμορφο νόμισμα με πολύ 'αληθινή' πατίνα  Άνεση εγώ δεν τα 'καθαρίζω' ποτέ τέτοια νομίσματα!
Υ.Γ. αυτό το 3% το περιμένουμε πως και πως...
Καταγράφηκε

''Πάντων χρημάτων μέτρον Άνθρωπος''
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2793


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Νοέμβριος 26, 2013, 11:04:50 πμ »

to 3% to περιμένω και εγώ.Δεν ξέρω.

Η πατινα αυτή Γιάννη ειναι 100 φορες πιο φυσική απο τις rainbow, ούτε λόγος για αυτό!!!!

Οχι , δεν την παλεύω. Ο παραλογισμός σε όλο του το μεγαλείο. Για κάθε μαλακία που ψηφιζει το κρατος, μας εχει βαλει αγγελιοφορους του...... σχειδον κανενας δεν με πιστευε για το 20ρικο υπερ παιδικων κατασκηνωσεων οαεδ και κρατούσα τον νομο μαζί μου για να το πιστέψουν!
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
asimako
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2487

''Πάντων χρημάτων μέτρον Άνθρωπος''


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Νοέμβριος 26, 2013, 11:08:00 πμ »

[...]

Οχι , δεν την παλεύω. Ο παραλογισμός σε όλο του το μεγαλείο. Για κάθε μαλακία που ψηφιζει το κρατος, μας εχει βαλει αγγελιοφορους του...... σχειδον κανενας δεν με πιστευε για το 20ρικο υπερ παιδικων κατασκηνωσεων οαεδ και κρατούσα τον νομο μαζί μου για να το πιστέψουν!
νόμος που πρωτοξεκίνησε απ' το 2011! (Ν.3996/11 αρ.89 παρ.Γ)   Απίστευτο  Έκπληξη Θυμός
Καταγράφηκε

''Πάντων χρημάτων μέτρον Άνθρωπος''
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences