Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 17, 2024, 02:00:39 πμ
Σελίδες: 1 2 [3]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: μερικα τοκεν για πληροφοριες!  (Αναγνώστηκε 25470 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4377


Προφίλ
« Απάντηση #30 στις: Ιανουάριος 18, 2014, 05:58:37 μμ »

μπολικα κι ομορφα!!!

το 1 και το 2 ειναι νομισματα γαλλικα του 1 φραγκου, παλια!!

το 3 και 4... οπως και το 5 (eurocoin london) ειναι τοκεν απο λουναπαρκ, για παιχνιδια! αυτα με τον αετο φαντασου οτι υπηρχαν κι εδω στην ροδο εν χρηση σε κατι παιχνιδια σαν μικρο λουνα παρκ που ειχαν στο φαληρακι πριν αρκετα χρονια κατι ολλανδοι!
γενικα τα αγοραζεις σε ποσοτητα και τα εχεις για τοκεν... οποτε χρησιμοποιουνται σε πολλες χωρες! το δικο μου το εχω στα ελληνικα μιας και ενω ειναι ξενο... ηταν σε χρηση εδω!

δες εδω και θα καταλαβεις..

https://www.eurocoin.co.uk/product-type/security-tokens

το 6 τωρα... δεν ξερω πολλα.. το ειχε κι ενας αλλος φιλος αλλα δεν ειχα απαντησει... ειναι μαλλον για κουλοχερη (φρουτακια) απο καζινο στην αυστρια!

το 7 ειναι μαλλον ιταλικο ή ισπανικο! ειναι κι αυτο λογικα για παιχνιδια...

το 8 ειναι γαλλικο και ειναι μαλλον για αγορα καφε απο αυτομετο πωλητη! σε καποια θα δεις να γραφει και FAEMA...

το 9 εχει ενδιαφερον.. ειναι gospel coin... με προσευχες κτλ απο το ευαγγελιο! δεν ξερω τωρα αν ειναι ευαγγελιστων... ετσι; Χαμόγελο ξερω οτι υπαρχουν και χαρτονομισματα σε αυτο το στυλ κι εχω 2! Χαμόγελο πανω εχουν καποιον μεγαλο ιεροκυρηκα κτλ.. και φυσικα προσευχες και λογια απ οτο ευαγγελιο... οπως και το νομισμα που εχεις!
η χρηση τους ειναι λιγο περιεργη... βρηκα κατι αλλα..
παραγγελνεις μερικα και τα αφηνεις σε διαφορα σημεια για αλλους! να τα βρουν και να διαβαζουν το μηνυμα που φερουν.... κατι σαν θρησκευτικη προπαγανδα ενα πραγμα... το βρισκω ενδιαφερον! Χαμόγελο

δες εδω.. http://www.jamesrussellpublishing.biz/usingcoins.html

τα υπολοιπα ειναι κουκλακια! αυτο με την παναγια των παρισιων ειναι απιστευτο!! βρηκα οτι υπαρχουν κι αλλα στην σειρα! ειναι μαλλον ειδος τοκεν για τουριστες και μεταλλιακια για γεγονοτα ή μερη που επισκεφθηκες... ισως πουλουνται σε μηχανηματα σαν τα national tokens που εχει και στην ελλαδα, ή σε πωλητηρια μουσειων... δεν το ξερω.. αλλα εχουν καλη χαρακτικη!

καλοριζικα φιλε μου!!! Χαμόγελο
Καταγράφηκε
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #31 στις: Ιανουάριος 18, 2014, 06:19:08 μμ »

νικολα,εγω για το gospel βρηκα το παρακατω λινκ με ενα ιδιο,αλλα δεν αναφερει ημερομηνια  Αναποφασιστικότητα

http://auction.gatewestcoin.com/cgi-bin/viewItem.cgi?item-number=1011504&t=492195

τα τελευταια,ειναι οντως απο μηχανηματα σε μουσεια.. Χαμόγελο
αλλα και παλι τα 2 πρωτα μου την εφεραν..παλι δεν περιμενα να ηταν νομισματα...τωρα γιατι πηγε ο νους μου σε διαφημιστικα??? Απορία

παντως ψιλοκολλησα με τα τοκεν..αν μπορεις βαλε καμια φωτο απο τα χαρτονομισματα gospel.. Χαμόγελο Χαμόγελο
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4377


Προφίλ
« Απάντηση #32 στις: Ιανουάριος 18, 2014, 06:28:18 μμ »

αν ψαξεις λιγο στο λινκ που σου εδωσα.. αναφερει τοι δεν μπορουν πια να δινουν πολλα τετοια γιατι ακριβιναν και δεν μπορουν οι εταιριες να τα δινουν προς 30 σεντ το κομματι... κατι τετοιο... οποτε ειναι φτηνα κομματια... ακριβο το δινει ο αλλος στο λινκ σου!

εχω προβλημα με τις φωτο... αλλα δες εδω μερικα...

http://ukgm.org/tracts.html

http://plancksconstant.org/blog1/iamges/sub6/million-dollars.jpg
Καταγράφηκε
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #33 στις: Ιανουάριος 18, 2014, 06:35:04 μμ »

ωραια κομματια και τα χαρτονομισματα! εκεινο το eurocoin βγαινει και με αλλη παρασταση απο την μπριτανια?
γιατι στο κουτι ειχε και αλλα μεσα αλλα δεν προσεξα αν ειναι απο καπου αλλου..παντως ενδιαφερον κομματια και ατελειωτα!!! Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #34 στις: Φεβρουάριος 16, 2014, 02:45:39 πμ »

και το τεταρτο απο γαλλια...δειχνω μονο το εμπρος μερος...το πισω ειναι ιδιο με το πρωτο που ανεβασα..

πως το βλεπετε?νικο,καλο?
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4377


Προφίλ
« Απάντηση #35 στις: Φεβρουάριος 16, 2014, 03:56:59 μμ »

κουκλακι!!!!! Χαμόγελο πολυ ομορφο χαραγμα και τυπωμα! πραγματικα προσεγμενα κομματια! Χαμόγελο
Καταγράφηκε
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #36 στις: Φεβρουάριος 17, 2014, 05:52:40 μμ »

οντως νικο,πολυ καλοφτιαγμενα!!το τελευταιο ειναι πραγματικα υπεροχο!! Χαμόγελο Χαμόγελο
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
Σελίδες: 1 2 [3]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences