Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 29, 2024, 12:08:02 μμ
Σελίδες: [1] 2 3
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Αθήνα Ολυμπιακοί Αγώνες 2004  (Αναγνώστηκε 13231 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
georok
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3122


Προφίλ
« στις: Νοέμβριος 19, 2013, 10:04:38 μμ »

 Ειναι επίσημα νομίσματα αυτά?
http://www.ebay.com/itm/2004-Greece-10-Euro-Athens-Summer-Olympics-Soccer-Proof-/271321206641?pt=US_World_Coins&hash=item3f2c010f71
Καταγράφηκε
nick_1981
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 151


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Νοέμβριος 19, 2013, 10:07:38 μμ »

Από τα αναμνηστικά 2004 είναι. Φυσικά και είναι επίσημα.
Καταγράφηκε
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Νοέμβριος 19, 2013, 11:42:14 μμ »

Επισημα ειναι αλλα τα ασημενια αναμνηστικα των Ολυμπιακων αγωνων του 2004 ειναι μια οικτρη αποτυχια,οπως και η πλειοψηφια των Ελληνικων αναμνηστικων.
Για ουγκιες αν θες να τα παρεις και πολυ τους ειναι,παραπανω θα πεταξεις τα λεφτα σου.
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
georok
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3122


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Νοέμβριος 19, 2013, 11:44:21 μμ »

Μάλιστα.Τόσο καιρό και τα πρόσεξα τώρα πρώτη φορά. Τέτοια ζήτηση Σαρκασμός
Καταγράφηκε
Stam.g
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Τακτικός
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 193


Ιχθύς εκ της κεφαλής όζειν άρχεται


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Νοέμβριος 21, 2013, 05:48:06 μμ »

Απαντώ σε κάποιους έλληνες που είναι αθεράπευτα αφοριστικοί για κάθε τι Ελληνικό.Να είστε βέβαιοι ότι μέ τέτοια νοοτροπία μας περιμένουν πολλά δεινά!!!!
Καταγράφηκε
lefmaggos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3267

εισαι στο μυαλο,κατι μαγικο.........


Προφίλ WWW
« Απάντηση #5 στις: Νοέμβριος 21, 2013, 05:54:03 μμ »

Το ας το πούμε πρόβλημα ειναι ότι κόπηκαν σε πολλά κομμάτια! Και δεν τρέχαμε σαν τους τρελούς απο της 5 το πρωί στην τράπεζα!
Καταγράφηκε
mpifteki
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 832


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Νοέμβριος 21, 2013, 06:19:11 μμ »

Eμενα μου φαινονται λιγο ''βιαστικα'' σαν σχεδιαση. Απο κει κ περα το τι ειναι ομορφο και τι οχι, νομιζω ειναι υποκειμενικο, οποτε δεν υπαρχει λογος αντιπαραθεσης  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
lefmaggos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3267

εισαι στο μυαλο,κατι μαγικο.........


Προφίλ WWW
« Απάντηση #7 στις: Νοέμβριος 21, 2013, 06:24:53 μμ »

Δεν υπάρχει κανένας λόγος αντιπαραθεσεις!Εγω εννοώ ότι εάν είχαν 1000 κομμάτια τιραζ θα άρχιζαν να ομορφαίνουν!!
Εμένα προσωπικά μου αρέσουν,όχι όλα,τα πιο πολλά!!
Καταγράφηκε
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Νοέμβριος 21, 2013, 06:51:01 μμ »

Αγαπητε Σταματοπουλε,αφοριστικη (και μαλλον προσβλητικη) ειναι η δικη σας απαντηση.
ΔΕΝ απαξιωνουμε καθε τι το Ελληνικο και απορω απο που προκυπτει τετοιο συμπερασμα.
Που ακριβως ημουν λαθος σε αυτο που ειπα και προκαλεσα τετοια απαντηση?
Τα αναμνηστικα των Ολυμπιακων ,Πανευρωπαικων κλπ πουλιουνται η οχι σχεδον τιμη μεταλλου στην πιατσα?
Ηταν η οχι λοιπον οικτρη αποτυχια?
Τα περισσοτερα Ελληνικα αναμνηστικα μεχρι τωρα, με λιγες εξαιρεσεις, ειναι απαξιωμενα ναι η οχι?
Το ποιος φταιει η δεν φταιει δεν με ενδιαφερει.
Η θεση μου ομως ειναι σωστη.
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #9 στις: Νοέμβριος 21, 2013, 06:59:50 μμ »

Το ξανάγραψα και θα το ξαναγράψω. Όταν πηδάω μια γκόμενα, δεν σκέφτομαι την τιμή της στην πιάτσα. Προσπαθώ να μην σκέφτομαι ούτε να είναι "εύκολη" ή "δύσκολη". Προσπαθώ να μην σκέφτομαι ούτε αν είναι Ελληνίδα ή "ξωτικιά". Προσπαθώ να σκέφτομαι μόνο αν μου αρέσει ή όχι.
Καταγράφηκε
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Νοέμβριος 21, 2013, 07:07:19 μμ »

Γουστα ειναι αυτα φιλε sac,αλλοι αγαπουν μπιρμπιλοματες και αλλοι τσιμπλοματες  και περι ορεξεως κολοκυθοπιτα.
 Ομως για την αποτυχια η η επιτυχια μιας εκδοσης υπαρχει αλανθαστο αντικειμενικο κριτηριο και αυτο ειναι η τιμη των νομισματων της μετα απο μερικα χρονια στην "καταραμενη πιατσα".
 Και εμενα μπορει να μου αρεσει ενα νομισμα και να το παρω ,αλλα αν μετα απο μερικα χρονια απαξιωθει τελειως και εχω δωσει ενα σκασμο λεφτα, θα λεω μεν "δεν πειραζει γιατι μου αρεσει" ,αλλα η καρδουλα μου θα το ξερει..
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #11 στις: Νοέμβριος 21, 2013, 07:25:28 μμ »

Προφανώς, εσύ δεν κοιτάς αν είναι μπιρμπιλομάτα η τσιμπλομάτα, κοιτάς μόνο πόσο αξίζει. Θεωρείς, επομένως, ότι δουλειά των νομισματοκοπείων είναι να βγάζουν νομίσματα με αγοραία αξία.

Παρένθεση: Ειδικά τα νομίσματα της Ολυμπιάδας φτιάχτηκαν και για τη χρηματοδότηση της Ολυμπιάδας (μαζί με κάποιους άλλους λόγους που φτιάχνονται τα νομίσματα). Αν η εκδοση είναι επιτυχημένη ή αποτυχημένη, θα πρέπει να κριθεί πρώτα από το κριτήριο αν κατάφεραν να χρηματοδοτήσουν την Ολυμπιάδα και μετά από το κριτήριο αν πήραν αξία. Δεν μπορείς να "βάζεις" δικά σου υποθετικά κίνητρα στη θέση των πραγματικών. Κλείνει η παρένθεση.

Ευτυχώς που τα νομισματοκοπεία δεν φτιάχνουν μόνο νομίσματα μεγάλης αγοραίας αξίας και ευτυχώς που οι μανάδες μας δεν ανατρέφουν κορίτσια μεγάλης αγοραίας αξίας...

Όσο για το τελευταίο: Όταν κάθεσαι με την παρέα σου ή την οικογένειά σου και τρως και πίνεις, μόνο τον λογαριασμό σκέφτεσαι; Κλπ; Όταν πάρεις μια τηλεόραση και τη φχαριστιέσαι, όταν πάρεις ένα πλυντήριο να κάνεις τη δουλειά σου, όταν πάρεις ένα ρούχο στα παιδιά σου να βγουν στον δρόμο και να τα καμαρώσεις, την (οικονομική) απαξίωσή τους σκέφτεσαι;

...όταν βλέπεις τη γυναίκα σου με "σέξυ" ενδυμασία... (να μην πω περισσότερα)

Μήπως πρέπει και οι βιομηχανίες ρούχων να αρχίσουν να φτιάχνουν ρούχα που διατηρούν την αγοραία αξία τους και να σταματήσουν να φτιάχνουν ρούχα που μας αρέσουν;
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 21, 2013, 07:37:40 μμ από sac » Καταγράφηκε
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Νοέμβριος 21, 2013, 07:41:01 μμ »

Αυτη την αναφορα σου σε μαναδες,οικογενειες,κοριτσια παιδια και γυναικες δεν την καταλαβα, θες να πεις κατι η εισαι απλως ενας πρσβλητικος εριστικος ηλιθιος που ψαχνεις για καβγα??
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #13 στις: Νοέμβριος 21, 2013, 07:46:37 μμ »

Κάτσε και σκέψου και θα καταλάβεις.

Μπορείς να θεωρήσεις ότι είμαι ένας προσβλητικός εριστικός ηλίθιος που προσπαθεί να σε βάλει να σκεφτείς.
Καταγράφηκε
mpifteki
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 832


Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Νοέμβριος 21, 2013, 07:51:01 μμ »

Ρε χαρε εισαι ακυρος...πως εβγαλες αυτο το συμπερασμα? Δεν σε προσβαλε πουθενα ο ανθρωπος, αλληγορικα μιλησε.
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1] 2 3
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences