Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 26, 2024, 01:08:23 πμ
Σελίδες: [1] 2
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΧΑΡΜΑ ΟΦΘΑΛΜΩΝ !  (Αναγνώστηκε 8446 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
bpikou
Αργυρό μέλος
****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 582


Προφίλ
« στις: Απρίλιος 21, 2011, 09:15:19 μμ »

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=380331912217&ssPageName=STRK:MEWAX:IT
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Απρίλιος 22, 2011, 08:45:52 πμ »

Εχουν να πεσουν απο λαμογια παλι προσφορες κλεισμενοι μεσα σε φακελους , , , (mail)
Αυτη την νοοτροποια των ξενων να τα βαζουν ολα μαζι ποτε δεν την καταλάβα Στριφογύρισμα ματιών
Οχι πω δεν εχω ωφεληθει και εγω ο ιδιος απο κατι τετοιους Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Απρίλιος 22, 2011, 08:19:26 μμ »

Το χαρμα οφθαλμων επιασε τα 500 μεσα σε πεντε ωρες!! Θα το βλεπει ο Γερμανος και θα τριβει τα ματια του!!  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
bpikou
Αργυρό μέλος
****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 582


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Απρίλιος 23, 2011, 09:15:04 πμ »

Και λογικά έχει μεγάλη ανηφόρα ακόμα!! Δεν είναι και το πλεον συνηθισμένο να βλέπεις τόσες "νυχτερίδες" μαζεμένες σε ένα λοτ!!
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Απρίλιος 23, 2011, 09:31:32 πμ »

Ενταξει δεν ειναι και κατι το απιστευτο!! Και οι νυχτεριδες δεν ειναι τιποτε εξεζητιμενες ποικιλιες!!
Εγω εκατσα και τα μελετησα ενα προς ενα και εχω καταληξη που θα κλεισει το λοτ!!
Αλλα αυτο που θα ανεβασει την τιμη στα υψη ειναι ενα νομισμα !! Μεσα στο λοτ εχει το σπανιο μονολεπτο











του εβδομηντα!! Σαρκασμός Γλώσσα Εκει θα δοθει η μαχη Γλώσσα Γλώσσα
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
bpikou
Αργυρό μέλος
****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 582


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Μάιος 01, 2011, 07:36:54 μμ »

3500 ευρώ το μονόλεπτο του '70!!! Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Μάιος 01, 2011, 07:50:45 μμ »

Αστα να πανε!!
 Συγχαρητηρια στον νεο τους κατοχο!! Χαμόγελο
Εδω που τα λεμε πηρε ανηφορα ανεξελεκτη αυτο το λοτ!!
Για ενα μονολεπτο του 70 πολλα λεφτα  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Παντως αν η πενταρα του 31 του ειναι αδιαφορη του νικητη και μας διαβαζει, θα με ενδιεφερε να εχω μια τιμη πωλησης οταν τα παρει στα χερια του Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Μολοσσος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 824



Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Μάιος 01, 2011, 07:52:49 μμ »

καλοριζικο στο νεο κατοχο! τουλαχιστον δεν θα εχω το παραπονο οτι εφυγε αντουφεκιστο! προλαβα και εγω ενα μπιντ στα 2555  Κλείσιμο ματιού Χαμόγελο
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Μάιος 01, 2011, 09:13:11 μμ »

Γνωμη μου παιδια ειναι να γινοταν να υπαρχει συννενοηση μεταξυ των Καποδιστριακιδων- γενικα συλλεκτων και να μην ανεβαινουν εκει που ανεβαινουν τα νομισματα!! Εγω προσωπικα με καποιους τηλεφωνιεμαι και μιλαμε  με ανοικτα χαρτια!! Λεω οτι θα βαλω μεχρι 1200 πχ αμα ο αλλος μου πει οτι σκοπευει να βαλει 1500 αποχωρω να μην του κανω ζημια!!
Το εχουμε κανει πολλες φορες μεταξυ μας ορισμενα ατομα και το αποτελεσμα ειναι θετικο για τον αγοραστη διοτι το παιρνει σε φτηνη τιμη!!
Δεν πρεπει να υπαρχει ζηλια οταν καποιος καταφερνει να αποκτηση κατι σε καλη τιμη!! Πρεπει να χαιρομαστε!!
Τωρα μετα την προσφορα του Θωμα μεχρι τα 3500 ειχαμε μια αγνωστη (τουλαχιστον σε εμενα) καρτα η οποια εκανε ολη την ζημια!! χιλια ευρω καπελο!!
Το κακο ειναι οτι αυτες τις δημοπρασιες τις παρατηρανε και αλλοι ξενοι πωλητες και οτι παρεμφερη νομισματα εχουν τα βαζουν σε τιμες φωτια!!
Μονοι μας γυριζουμε τα χερακια μας και βγαζουμε τα ματακια μας!!
Ας το σκεφτουμε καλα ολοι το σεναριο συνεργασιων και μην τα θελουμε ολα δικα μας!!
Λειτουργωντας Ανταγωνιστικα  κανουμε κακο στις τσεπες ολων μας!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
smartmorpheus
Επισκέπτης
« Απάντηση #9 στις: Μάιος 01, 2011, 10:01:38 μμ »

Μαθαμε ποιος το πηρε τελικα???
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Μάιος 01, 2011, 10:56:30 μμ »

καλο μηνα παιδια,να πω και εγω την γνωμη μου?σε οσες δημοπρασιες εχω συμετασχει,υπαρχουν και οι λεγομενες -αβαντες-δηλαδη,ενα καλο, η γενικα ενα νομισμα που ο πωλητης θελει να τσιμπησει κατι παραπανω,βαζει δυο τρεις δικους του,και κτυπανε στα υψη,και αμα κατσει κονομησε,αλλιως το ξαναγοραζει,χανοντας φυσικα το αναλογο ποσο κερδους,απο τα ποσοστα της δημοπρασιας.αυτο ειναι γενικο,ειδικα να βλεπεις νομισματατων 1000 ευρω ας πουμε να φθανει τα δυο χιλιαρικα,μονο απο την αγωνια καποιου συλλεκτη να το αποκτηση.στην πνε μερικες φορες, το πραγμα γινεται για γελια,ενα νομισμα να φθανει τρεις φορες την αξια του,απο την μανια καποιων,να το αποκτησουν.πρεπει παντα να βαζουμε ενα οριο,αμα ξεπερασθει,και σε αλλα με υγεια!οπως ειπε και ο γιωργος ειναι ασκοπο να δινουμε λεφτα πεταμενα,για να κερδοσκοπουν μερικοι παπατζηδες.μερικες φορες συμφερει να το αγορασεις απο εμπορο,παρα απο λαχνους,που σε τρωει και το ####το,και τα νομισματα φθανουν στα υψη.θωμα χρονια πολλα για την γιορτη σου,καλο βραδυ σε ολους,χαιρετω γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
Geonet75
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 298


Οι τεχνικές διδάσκονται


Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Μάιος 02, 2011, 04:18:51 μμ »

Σε ένα πράγμα φίλε Γιώργο θα διαφωνήσω μαζί σου. Μπορείς να συνενοηθείς με 2-3 φίλους σου στο τηλέφωνο, είναι όμως πρακτικά αδύνατο κι ίσως και επικίνδυνο να κάνεις το ίδιο με ολόκληρο forum. Μέσα στα 50-60 άτομα που συστηματικά συμμετέχουν σε δημοπρασίες πάντα θα βρίσκεται ο ένας που θα θέλει να κάνει bid  τα διπλά απ' όσα "αντικειμενικά" αξίζει το νόμισμα γιατί " η νυχτερίδα στα 1828 πέταγε για πάρτι του". Άσε που ο πωλητής μπορεί και να διαβάζει και να φουσκώνει πλασματικά τα bids όσο βλέπει ότι τον παίρνει. Όσον αφορά το ποιός το πήρε... Το γεγονός ότι ο πλειοδότης είχε κρυφά στατιστικά ενισχύει την πιθανότητα να το κράτησε ο ίδιος ο Γερμανός (οπότε ας το βάλει δίπλα στο μονόλεπτο του '34) ή να το πείρε κάποιο ελληνικό μεγαλοκατάστημα με σκοπό να το μοσχοπουλήσει ( να μην ξεχάσει τα μοσχόκαρφα για το επιπλέον 1,5 χιλιάρικο που θα ζητήσει). Κι επειδή το πράγμα με τα ελληνικά νομίσματα έχει παραστραβώσει προτείνω σε όλους να διατηρούν παραλληλα πιό διευρυσμένα νομισματικά ενδιαφέροντα. Παράδειγμα ο epop και η σοβαρή ενασχόλησή του με τα Morgan dollars.  Χαμόγελο   
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Μάιος 02, 2011, 05:00:33 μμ »

Αγαπητε φιλε ο αγοραστης ειναι γνωστο μελος της συλλεκτικης κοινοτητας και ασχολητε μονο με Καποδιστριακα!! Δεν το πηρε κανενα καταστημα το λοτ, δεν του εμεινε του Γερμανου στα χερια!!
Αυτο οσον αφορα τις δικες σου αποριες.
Οσο για αυτο που λεει ο φιλος Γιαννης για τα <εικονικα μπιτ> ναι μεν υπαρχουν και τα ξερουμε , αλλα , στην συγκεκριμενη δημοπρασια μονο εναν κωδικο δεν γνωριζω προσωπικα ( αυτον με την αξιολογηση 4 ) και δεν μπορω να εκφερω γνωμη στο αν ηταν καρτα του πωλητη!!
Ολες οι αλλες καρτες ηταν Ελληνικες και γνωστων μας!!
Κανοντας εικασιες λεω οτι δεν ειναι καρτα του πωλητη διοτι ο πωλητης ειμαι σιγουρος οτι απο την στιγμη που το λοτ περασε τα 1500 ευρω εστησε χορο μπροστα στον υπολογιστη!! Οταν δε ειδε τα τελευταια δευτερολεπτα να κλεινει στα 3550 μπορει να κατουρηθηκε απο την χαρα του!!
Και κλεινοντας λεω οτι φυσικα δεν μπορουμε να κανουμε κουμαντο σε κανενος την τσεπη , ο συγκεκριμενος χρηστης θελοντας να εχει τα καλυτερα στην συλλογη του εσταξε χιλιαρικα και κερδισε ,
Το κακο της υποθεσης ειναι οτι αυτα τα βλεπουν και αλλοι πωλητες ειτε στο ebay ειτε σε οικους δημοπρασιων και βλεπουμε μετα τα φοινικοπουλα που ενω αξιζουν Π,Χ 250 ευρω να ξεκινανε απο 600 και να τα χτυπανε οι καρτουλες του 2000 ψαχνωντας τον Ελληνα κοροιδο αγοραστη!!
Σε αυτο που θα συμφωνησω με τον Γιαννη ειναι οτι εγω οσο και να το θελω ενα νομισμα βαζω μια τιμη ταβανι!! Μολις την περασει το νομισμα λεω ( και εις αλλα με υγειαν )  Κλείσιμο ματιού
Κανοντας υπομονη μου εχουν τυχει ευκαιριες και ευκαιριες  με τελευταια εμπορο απο την Γερμανια να μου προσφερει μεγαλη Ελληνικη συλλογη με νομισματα απο ακυκλοφορητα μεχρι F στο ενα τριτο της τιμης που θα τα εβρισκα στην Ελλαδα!! Και αναμεσα τους και εφτα Καποδιστριες!!
Αμα εχεις υπομονη και δεν βιαζεσε οτι θελεις θα σου ερθει στις τιμες που πρεπει!!
Οσοι βλεπεις οτι σου ζητανε την Μανα και τον Κυρη τους λες καλη πωληση και εις αλλα με υγειαν!! Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Μάιος 02, 2011, 10:18:56 μμ »

καλησπερα και παλι,ειδατε που μονοι μας βγαζουμε τα ματια μας?ενω ειμαστε πεντε ελληνες,(σιγουρα ολοι το θελουμε,για να το κτυπαμε,αλλα ας βαζουμε και ενα οριο.ενταξει μια σπανιοτητα να κτυπηθει,αλλα μια κοινη δεκαρα του 31 να φθανει το χιλιαρικο?παιδια τα κοινα και τα λιγο δυσκολα,καποτε θα τα βρουμε μπροστα μας,και σε ευκαιρια.δεν γινονται οι συλλογες σε μια μερα,μαζευω τοσα χρονια,και βλεπω οτι ειναι ματαιοδοξια,να προσπαθουμε να τα αγορασουμε ολα!!!η συλλογη ειναι μια περιπετεια,εχει τις επιτυχιες τις,τα λαθη,το κυνηγι του δυσκολου,οι σχεσεις με τον συλλεκτικο περιγυρο κλπ.εδω εφοπλιστες και ψαχνονται,για ευκαιριες,καθε συλλεκτης πρεπει να βαζει κα τους προσωπικους του στοχους.οπως λεει και ο ποιητης,σκοπος δεν ειναι η ιθακη,αλλα το ταξιδι,για να φθασεις σε αυτην.ολα ερχονται στην ωρα τους,χαιρετω καλο βραδυ σε ολους γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
Μολοσσος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 824



Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Μάιος 02, 2011, 10:36:46 μμ »

H αγνωστη καρτα ειναι γνωστη εξ αθηνων ασφαλως και δε θα πω ποιος ειναι απλα το λεω να μην ανησυχειται για το χτυπημα αυτο, ηταν πραγματικο χτυπημα αλλα ο συλλεκτης που το εκανε απο τα λιγα που ξερω δεν κανει ποικιλιες! κριμα χραιωσε το κωστη με 1000 ευρω παραπανω γιατι θα το επαιρνε αμεσως πανω απο μενα με 2565 ευρω. για τα αλλα που λετε καλως κακως εχει παρει αλλη διασταση η συλλογη του καπο μετα τα βιβλια του chase οποιος γουσταρει χορευει και οποιος οχι κανει συλλογη με δυευρα! σε καθε περιπτωση θα συμφωνησω μαζι σας οτι χρειαζεται αυτοσυγκρατηση δεν ειναι ολες οι ποικιλιες σπανιες! η συγκεκριμενη ομως ηταν και αξιζε ενα premioym bid και λογω σπανιοτητας και λογω καταστασης!

δειτε ποσο ειχε κλεισει το ιδιο νομισμα μονο του πριν ενα χρονο!  Έκπληξη Έκπληξη Έκπληξη

http://www.sixbid.com/nav.php?p=viewlot&sid=216&lot=313
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1] 2
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences