Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 28, 2024, 05:58:41 μμ
Σελίδες: 1 [2] 3
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Άγνωστη τηλεκάρτα 5 EURO  (Αναγνώστηκε 77921 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
antonis chaniotis
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5488


Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Νοέμβριος 15, 2013, 06:42:04 μμ »

Παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας..
Η τηλεκάρτα η κάρτα η όπως την βλέπει ο καθένας δεν είναι σε καμία περίπτωση πειραγμένη. .
Δεν θα ανέβαζα πότε μια τηλεκάρτα που θα ήταν περασμένη απο το ξυραφάκι πρώτα. .Όταν πάω σπίτι θα ανεβάσω φωτογραφίες στο πλάι με φως για τους δύσπιστους (έχει την αρχική της γυαλάδα με τις φυσιολογικές γρατσουνιές που μπορεί να έχει μια ανοιχτή τηλεκάρτα, τιποτα παραπάνω)Σαρκασμός Σαρκασμός
Ξένα δοκίμια υπάρχουν? ?
φιλε μου αν νομιζεις οτι επειδή ειπα μια γνωμη (εχωντας εκφέρει και αλλοι την δικη τους) εστω και να ειναι λάθος..οτι ειμαι δυσπιστος η οτι σου ειπα οτι πας να κοροϊδέψεις ..τι να σου πω  Απορία Δεν πα να ειναι και η μοναδικη και η ακριβοτερη στον πλανητη..το ιδιο μου κανει
Καταγράφηκε
splros_collec
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 987


Η ΓΝΩΣΗ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΣΕΒΑΣΜΟ.


Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Νοέμβριος 15, 2013, 06:54:07 μμ »

Εγώ θα έλεγα να μην υπάρχουν τόσα νεύρα φίλε μου..ο γραπτός λόγος με τον προφορικό απέχουν πάρα πολύ. .
Εγώ δεν το είπα με κακία η ότι με πείραξε αλλά γελαστα..και γι αυτό έβαλα και Σαρκασμός Σαρκασμός.
Από την πλευρά μου δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα πάντως, εξάλλου όλα είναι πιθανά να συμβούν. .
Ευχαριστώ Αντώνη για την απάντηση σου όπως και τα άλλα παιδιά. .και σου ζητώ συγνώμη εάν σε πρόσβαλε αυτό που είπα απλά δεν το είπα όπως το πήρες.  Χαμόγελο
Καταγράφηκε
συλλεκτρια-κα
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1797


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Νοέμβριος 15, 2013, 06:56:01 μμ »

παιδια ηρεμηστε δεν υπαρχει λογος να ανεβαζουμε τους τονους!!απο οτι καταλαβα αντωνη ο σπυρος το δυσπιστους το εγραψε χαριτολογοντας!!!ολοι την γνωμη μας λεμε ειτε ειναι σωστη ειτε λαθος!!
αλλωστε για αυτο και ανεβασε την καρτα ο σπυρος για να πουμε ολοι μας την γνωμη μας!!! Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο
Καταγράφηκε
συλλεκτρια-κα
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1797


Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Νοέμβριος 15, 2013, 06:56:37 μμ »

Εγώ θα έλεγα να μην υπάρχουν τόσα νεύρα φίλε μου..ο γραπτός λόγος με τον προφορικό απέχουν πάρα πολύ. .
Εγώ δεν το είπα με κακία η ότι με πείραξε αλλά γελαστα..και γι αυτό έβαλα και Σαρκασμός Σαρκασμός.
Από την πλευρά μου δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα πάντως, εξάλλου όλα είναι πιθανά να συμβούν. .
Ευχαριστώ Αντώνη για την απάντηση σου όπως και τα άλλα παιδιά. .και σου ζητώ συγνώμη εάν σε πρόσβαλε αυτό που είπα απλά δεν το είπα όπως το πήρες.  Χαμόγελο

+1000  Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο
Καταγράφηκε
antonis chaniotis
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5488


Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Νοέμβριος 15, 2013, 07:10:56 μμ »

Εγώ θα έλεγα να μην υπάρχουν τόσα νεύρα φίλε μου..ο γραπτός λόγος με τον προφορικό απέχουν πάρα πολύ. .
Εγώ δεν το είπα με κακία η ότι με πείραξε αλλά γελαστα..και γι αυτό έβαλα και Σαρκασμός Σαρκασμός.
Από την πλευρά μου δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα πάντως, εξάλλου όλα είναι πιθανά να συμβούν. .
Ευχαριστώ Αντώνη για την απάντηση σου όπως και τα άλλα παιδιά. .και σου ζητώ συγνώμη εάν σε πρόσβαλε αυτό που είπα απλά δεν το είπα όπως το πήρες.  Χαμόγελο
τοτε γιατι να μην εχεις παρξηγησει και εσυ το δικο μου γραπτο λογο  Κλείσιμο ματιού   απλα δεν μου αρεσε που νομιζες οτι ειμαι καχυποπτος και οτι με τ λογια μου ηθελα να πω οτι την εχεις πειραξει....ασο ασχετος ειμαι με τα νομισματα αλλο τοσο και χειροτερα ειμαι με τις τηλεκαρτες..απλα επειδη σας φανηκε περιεργη αυτη η τηλεκαρτα ..λεω ας πω και εγω μια ιδεα..( βλακεια οπως την αποκαλεσα)....τιποτα παραπανω.....και χωρις νευρα
Καταγράφηκε
warrior
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2493


Η υπομονή, είναι αρετή


Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Νοέμβριος 15, 2013, 07:51:29 μμ »

Η συγκεκριμένη τηλεκάρτα, ή σκέτο κάρτα, ΔΕΝ είναι 'πειραγμένη'.
Αλλωστε σας ανέφερα πως έχω και εγω μια παρόμοια.
Ο Αντώνης, είμαι σίγουρος, πως δεν είχε σκοπό να αφήσει υπονοούμενα για κανέναν.
Οπότε προτίνω να μην δώσει κανένας συνέχεια σε αυτή την παρεξήγηση.

Δεν βλέπω να προλαβαίνω να σας ανεβάσω την δική μου σήμερα, που απ' όσο θυμάμαι είναι σε χειρότερη μοίρα απο αυτή του Σπύρου...  Σαρκασμός
Καταγράφηκε
συλλεκτρια-κα
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1797


Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Νοέμβριος 15, 2013, 07:56:43 μμ »

ολα καλα!!λυθηκε η οποια παρεξηγηση μανωλη!!!
αυτα εχει ο γραπτως λογος!!!αν δεν εχεις τον αλλο απεναντι σου και μονο διαβαζεις πολλα μπορει να γινουν!!! Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο
Καταγράφηκε
warrior
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2493


Η υπομονή, είναι αρετή


Προφίλ
« Απάντηση #22 στις: Δεκέμβριος 11, 2013, 04:48:19 μμ »

Λοιπόν, σας έχω απάντηση για την συγκεκριμένη τηλεκάρτα.  Σαρκασμός
Κυκλοφορεί σε 4 ή 5 εκδόσεις και έχει εκδοθεί για χρήση εντός του Λιμανιού της Ανκόνας.
-Νέστωρ αν κάπου κάνω λάθος διορθωσέ με-.

Θα ανεβάσω και εγω την δική μου κάποια στιγμή να δούμε αν είναι διαφορετική έκδοση απο αυτή που έχει ο Σπύρος.
Καταγράφηκε
splros_collec
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 987


Η ΓΝΩΣΗ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΣΕΒΑΣΜΟ.


Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Μάιος 17, 2014, 04:53:45 μμ »

Μανώλη ανέβασε την τηλεκάρτα που έλεγες να την δούμε.
 Χαμόγελο
Καταγράφηκε
nestor
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1556


ΔΕΝ ΘΥΣΙΑΖΕΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΘΑ ΑΠΩΛΕΣΕΤΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ


Προφίλ
« Απάντηση #24 στις: Μάιος 17, 2014, 05:23:42 μμ »

Έλα Μανώλη τώρα το είδα...οχι δεν κάνεις λάθος ..την έχουμε αναφέρει ξανά και σε άλλο post  αυτήν την κάρτα.

Σπύρο μου... 4,50 ευρό αξία . Τίποτα το τραγικό...

http://www.delcampe.net/page/item/id,121646559,var,ITALY--RSLCom-ITALIA-chip-telecard-for-use-only-at-port-of-Ancona-tirage-500-mint,language,E.html

Καταγράφηκε
warrior
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2493


Η υπομονή, είναι αρετή


Προφίλ
« Απάντηση #25 στις: Μάιος 18, 2014, 09:51:28 πμ »

Νέστωρ εντάξει, ούτε 5,5 μήνες καθυστέρηση!
Δεν έγινε και τίποτα...   Μεγάλο χαμόγελο   Μεγάλο χαμόγελο   Μεγάλο χαμόγελο

Σπύρο ακόμα δεν έχω κάνει κάτι με το κινητό και την μεταφορά φωτογραφιών στον Υ/Η, αλλά θυμήθηκα ότι σε κάποια φωτογραφία που είχα ανεβάσει, φαίνεται αυτή η τηλεκάρτα.

Δείτε κάτω αριστερά στην φωτογραφία:
Καταγράφηκε
splros_collec
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 987


Η ΓΝΩΣΗ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΣΕΒΑΣΜΟ.


Προφίλ
« Απάντηση #26 στις: Μάιος 18, 2014, 11:54:38 πμ »

Έλα Μανώλη τώρα το είδα...οχι δεν κάνεις λάθος ..την έχουμε αναφέρει ξανά και σε άλλο post  αυτήν την κάρτα.

Σπύρο μου... 4,50 ευρό αξία . Τίποτα το τραγικό...

http://www.delcampe.net/page/item/id,121646559,var,ITALY--RSLCom-ITALIA-chip-telecard-for-use-only-at-port-of-Ancona-tirage-500-mint,language,E.html


 

ευχαριστώ Νέστορα και Μανώλη για την απάντηση. .
ναι αυτή είναι απλά εμένα τα γράμματα είναι μαύρα δεν νομίζω να έχει κάποια διαφορά παντως Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
warrior
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2493


Η υπομονή, είναι αρετή


Προφίλ
« Απάντηση #27 στις: Μάιος 18, 2014, 03:38:06 μμ »

Σπύρο, προφανώς είναι διαφορετικές εκδόσεις, από τις 4-5 που έχουνε κυκλοφορήσει.
Καταγράφηκε
warrior
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2493


Η υπομονή, είναι αρετή


Προφίλ
« Απάντηση #28 στις: Σεπτέμβριος 14, 2014, 01:40:23 μμ »

Ξαναγύρισα σε αυτό το θέμα.
Σας έχω -επιτέλους- φωτογραφίες από την αντίστοιχη δική μου.
Θα δείτε ότι η μπροστινή πλευρά έχει κιτρινίσει, έστω και αν δεν έχει έρθει σε επαφή με  τον ήλιο. Προφανώς λόγω ποιότητας του υλικού, αλλά και λόγω του ότι δεν υπάρχει 'επικάλυψη' με κάποιο σχέδιο/φωτογραφία η οποία θα 'προστάτευε' την τηλεκάρτα από το να πάρει αυτό το κίτρινο χρωματισμό.






Καταγράφηκε
warrior
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2493


Η υπομονή, είναι αρετή


Προφίλ
« Απάντηση #29 στις: Σεπτέμβριος 14, 2014, 01:45:58 μμ »

Συγκρίνοντας τους 'κωδικούς' της κάθε κάρτας, διαπιστώνει κανείς ότι τα πρώτα 2 ψηφία είναι κοινά -03-, αλλά τα επόμενα 3 ψηφία αλλάζουν.
Η δική μου έχει 'κωδικό' -001-, ενώ του Σπύρου -002-.
Προφανώς τα επόμενα 5 ψηφία είναι η αρίθμηση του κάθε 'κωδικού'.
Αρα λοιπόν φαίνεται πως επιβεβαιώνεται ο ισχυρισμός ότι υπάρχουν 4-5 διαφορετικές εκδόσεις.
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2] 3
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences