Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 16, 2024, 12:54:05 μμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 20 ΛΕΠΤΑ 1874  (Αναγνώστηκε 5884 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
heretic77
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1525


Προφίλ
« στις: Απρίλιος 17, 2011, 03:28:38 μμ »

Ρε παιδια εχω μια απορια...Αυτο το νομισμα πως ειναι δυνατον να ειναι πιστοποιημενο...απο το καθαρισμα εχει βγαλει τοσες γρατζουνιες οσες ενας παλαιστης. Εκτος και αν ειναι ετσι το πλαστικο και δεν ειναι πανω στο νομισμα. Τι να πω...χαλασαν οι εταιρειες πιστοποιησης?
στο ebay
110673838568
αριθμος δημοπρασιας
Καταγράφηκε

To συλλεκτικο μου καναλι https://www.youtube.com/channel/UC7Y1rZIJJwfT2IhUkIfrzVw
Μολοσσος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 824



Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Απρίλιος 17, 2011, 03:49:35 μμ »

δεν το βλεπω για πολυ καθαρισμενο οπως λες αφου εχει ολο το λουστρο! αν εχει κατι λαθος ειναι ο βαθμος αλλα ας μην επεκταθω γιατι δεν αξιζει! παντως ειναι να απορει κανεις με τοσες γραμμες και σημαδια να εχει τετοιο βαθμο!!!  Στριφογύρισμα ματιών
Καταγράφηκε
asimako
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2487

''Πάντων χρημάτων μέτρον Άνθρωπος''


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Απρίλιος 17, 2011, 04:06:28 μμ »

τα 'χουμε πει για τις ''εταιρίες πιστοποίησης''....
Καταγράφηκε

''Πάντων χρημάτων μέτρον Άνθρωπος''
Geonet75
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 298


Οι τεχνικές διδάσκονται


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Απρίλιος 17, 2011, 04:11:27 μμ »

Με λούστρο ή χωρίς, αυτός είναι ο ορισμός του "excessive hairlines". Aυτή η φωτογραφία αξίζει να κρατηθεί αρχείο.
Καταγράφηκε
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Απρίλιος 17, 2011, 07:05:37 μμ »

να βαλουμε και καμμια φωτο να ξερουμε γιατι μιλαμε.
Καταγράφηκε
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Απρίλιος 17, 2011, 07:08:11 μμ »

μπροστα οψη
Καταγράφηκε
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Απρίλιος 17, 2011, 07:08:47 μμ »

πισω οψη
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Απρίλιος 18, 2011, 09:31:33 πμ »

να πω και εγω την γνωμη μου?το νομισμα ειναι καθαρο, και οντως  ειναι63αρι,οι γραμμες ειναι της κοπης,κοιταξτε το φρυδι του γεωργιου, το στεμα,τις μπιλλιες και τα φυλλα του στεματος,την περιμετρο που φαινονται οι γραμμωσεις στην ακρη της περιμετρου δειγμα οτι δεν εχει μεταχειριστει καθολου,τα χειλια του στοματος του γεωργιου,μονο το μαλλι κτυπηθηκε εντονα,και λογω της λεπτοτητας του νομισματος φαινοναι σαν φθορα,οπως και οι γραμμωσεις,στο πεδιο,που αν ηταν γρατζουνιεςθα επηρεαζαν ολο το νομισμα,το γραφω,γιατι μου ειχε πεσει μια μεγαλη παρτιδα,στο τελος του 90(περιπου 100 κομματια,απο 20λεπτα,πενηνταλεπτα,και ειχα δει αρκετα ομοια.η παρτιδα ηταν απο ακυκλοφορητα ,ολα τα κομματια.στην αρχη τα πουλαγα 1-1.5χιλιαρικο δρχ, το κομματι, και τα τελευταια πριν την ολυμπιαδα το 2002-04γυρω στα 10 ευρω!!!τωρα βλεπω τιμες,αλλα?το νομισμα για μενα ειναι ομορφο,στα δικα μου απο τα 100 τα10-15 εμοιαζαν με αυτο της φωτογραφιας.το προβλημα το ειχαν κυριως τα εικοσαλεπτα.χαιρετω,γιαννηςτ
Καταγράφηκε
okamisa
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 264

''Πάντων χρημάτων μέτρον Άνθρωπος''


Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Απρίλιος 18, 2011, 10:23:17 πμ »

κι απο eye appeal ειναι 63άρι αλλά με μείον μπροστά (MS - 63)  Σαρκασμός
Καταγράφηκε

''Πάντων χρημάτων μέτρον Άνθρωπος''
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Απρίλιος 19, 2011, 12:33:37 πμ »

φιλε οκαμισα,δεν τα παω καλα με τους αριθμους,αλλα απο οτι βλεπω σε αλλα,απο βαθμολογιες,αυτο δυσκολα θα το βρεις ετσι.ισως κανω λαθος,αλλα για μενα ειναι απο αυτα που λεμε, ανεγγιχτα,μακαρι να ειχα πολλα νομισματα ετσι,και ας ειχαν τις γραμμωσεις.το μονο που ισως χανει,ειναι το κτυπημα διπλα στο προσωπο,ισως κανω και λαθος,καλο βραδυ γιαννηςτ.υγ.η περιφερεια ειναι ολα τα λεφτα.
Καταγράφηκε
okamisa
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 264

''Πάντων χρημάτων μέτρον Άνθρωπος''


Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Απρίλιος 19, 2011, 11:57:36 πμ »

φιλε γιαννη τ, το νόμισμα  και τη γνώμη σου δεν τα αδικώ, έχει κάποια εξαιρετικά στοιχεία όπως λες, αλλά έχει και κάποια που του στερούν eye appeal, ομορφιά, συνολική εικόνα, όπως θες πες το. πρόσθεσε σ' αυτα και τη μεγάλη μου ''εκτίμηση'' για τους υπερατλαντικούς παντογνώστες και καταλαβαίνεις οτι δίνω μεγαλύτερη προτεραιότητα και βαρύτητα στη γνώμη ενός διαβασμένου και γνήσιου συλλέκτη όπως πολλοί και σε αυτό το forum παρά σε businessmen ξερόλες  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

''Πάντων χρημάτων μέτρον Άνθρωπος''
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Απρίλιος 19, 2011, 11:12:17 μμ »

ο καθενας αγοραζει συμφωνα με την πειρα του.και το γουστο.αν το θελεις, οπως νομιζεις εσυ,ισως και να ειναι ματαιοδοξια?αλλα και πραγματικοτητα,εγω σου γραφω,με τη οποια πειρα που διαθετω.κοιτα τα ανθεμια στην κορωνα,κα δειξε μου πιο λεπτομερη,και ευδιακριτη?εχεις παει στο νομισματοκοποιο,να δεις πως πεφτουν στην τελικη τους μορφη στο μεγαλο δοχειο,πριν απο το φινιρισμσα(γυαλισμα,και ειδικα τα μικρα,και λεπτα αργυρα,οι εργαζομενοι δεν προσεχουν κομματι-κομματι,μην εχει γραμμωσεις και κτυπηματακια.δεν ξερω καθε αποψη σεβαστη,αλλα ξανακοιτα την λεπτομεροια που σου ειπα,γιατι απο οτι καταλαβα,οι αριθμοι,ειναι για αμερικανακια μονο,που τα δειχνουν στην παρεα τους,στο εξοχικο τους στην φλοριντα.γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences